#

W środę 18 grudnia, zgodnie z tradycją, kiedy na niebie pojawiła się pierwsza gwiazdka, a nasze koleżanki i kolega z Pogorzelskiej i z Gorzowa dotarli na miejsce usiedliśmy do wigilijnego stołu.
Świąteczny nastrój tworzyły piękne dekoracje i tradycyjne polskie kolędy, które nawet próbowaliśmy śpiewać. Wigilijne potrawy przygotowała dla nas tak jak w poprzednich latach Leniwa Danuta i jak zawsze spisała się znakomicie.
Zgodnie z firmową tradycją wszyscy łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie nawzajem życzenia na święta Bożego Narodzenia i na nadchodzący Nowy Rok.
Spotkanie to było także okazją do podsumowania działalności firmy w mijającym roku oraz wyznaczenia celów na kolejne lata.
Wszystko zgodnie z tradycją, chociaż wkradły się też nowe elementy. Szefowa otrzymała od nas nietypowy prezent w postaci bombki nakrapianej niezliczoną ilością kolorowych guziczków i obiecała dokładnie je policzyć. Myślę, że wszyscy wiemy dlaczego.
Natomiast zupełną nowością podczas wigilijnego spotkania było oglądanie meczu piłki ręcznej pań i kibicowanie polskiej drużynie. Tak powstaje „nowa świecka tradycja.”